Ostatnia aktualizacja strony: 2023.11.10 - 12:40

Witamy na stronie naszego szpitala.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią strony, mając jednocześnie nadzieję, że znajdą tu Państwo wszelkie interesujące Was informacje.

CyberbezpieczeństwoOtwierając ten link - poszerzą państwo swoją wiedzę na temat skutecznych metod zabezpieczenia się przed cyberzagrożeniami.

Rejestracja telefoniczna do poradni specjalistycznych - w godzinach 9:30 - 14:30PROGRAMY DOFINANSOWANIA SPZOZ W SOKÓŁCERegionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020
Dofinansowanie ze środków budżetu Państwa


PLATFORMA MARKETPLANET E-ZAMAWIAJĄCY


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wdrożyliśmy Platformę Marketplanet e-Zamawiajacy, która jest podstawowym narzędziem umożliwiającym Państwu składanie ofert w formie elektronicznej.
Wejście na platformę: https://szpitalsokolka.ezamawiajacy.pl


Aktualności
^ ^ ^
aby zobaczyć wszystkie aktualności, kliknij linkDotacje Unijne

zamieścił admin dnia 2011-10-04 09:35:34 CEST
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013


Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce zrealizował Projekt ,,Dostosowanie oddziałów ortopedii i rehabilitacji w SP ZOZ w Sokółce do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10.11.2006 r. wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej'' w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej VI. Rozwój infrastruktury społecznej, Działania 6.2 Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej.

Przedmiotem projektu był remont i doposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Oddziału Rehabilitacji.

Przed realizacją projektu oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz oddział rehabilitacji zlokalizowane były na jednym piętrze. Dotychczasowy układ funkcjonalny pomieszczeń oraz niedostateczna powierzchnia lokalowa oddziałów utrudniały ich prawidłowe funkcjonowanie oraz pozbawiały komfortu pracy kadrę medyczną i pobyt pacjentów w szpitalu. Po realizacji projektu została zwiększona powierzchnia lokalowa oddziałów, które zlokalizowano na dwóch piętrach. Wszystkie pomieszczenia zostały dostosowane do wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej. Prace budowlane polegały m.in. na wydzieleniu nowych indywidualnych pomieszczeń higieniczno-sanitarnych przy pokojach chorych, wydzieleniu pokoju 1-łóżkowego z węzłem sanitarnym, przebudowie istniejących łazienek zbiorczych pacjentów na łazienki pacjentów odrębne dla kobiet i mężczyzn dostępne dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, wymianie armatury, wydzieleniu pomieszczenia porządkowego oraz do magazynowania sprzętu.

W ramach projektu została zakupiona aparatura i sprzęt medyczny o najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych i wysokich parametrach technicznych. Łącznie w ramach projektu zakupiono 132 sztuki nowoczesnego wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej:

 • zestaw artroskopowy
 • 2 wiertarki z osprzętem
 • cyfrowy aparat RTG z ramieniem C
 • stół operacyjny przezierny dla promieni RTG z przystawką ortopedyczną
 • aparat wyciągowy do nastawienia kości przedramienia
 • aparat EKG 12-kanałowy z wózkiem
 • łóżka rehabilitacyjne z podwójną ramą wyciągową i materacem (36 sztuk)
 • łóżka rehabilitacyjne z materacem (5 sztuk)
 • łóżka rehabilitacyjne z uchwytem rąk i materacem (5 sztuk)
 • szafki przyłóżkowe metalowe z regulowanym i obracanym blatem (46 sztuk)
 • balkoniki z podparciem pod łokcie i regulacją wysokości (5 sztuk)
 • wózek zabiegowo-opatrunkowy przewoźny
 • kule łokciowe z podwójną regulacją (14 sztuk)
 • kule pachowe z regulacją wysokości (4 sztuki)
 • trójkołowe balkoniki do chodzenia z hamulcami i regulacją wysokości (2 sztuki)
 • balkoniki rehabilitacyjne aluminiowe, składane, dwukołowe z regulacją wysokości (2 sztuki)
 • wózki inwalidzkie (5 sztuk)

Ogólna wartość Projektu - 1 459 216,70 PLN
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 1 310 715,32 PLN
Udział wkładu własnego Beneficjenta w budżecie Projektu - 145 635,06 PLN
Termin rozpoczęcia realizacji Projektu - 07.07.2009 r.
Termin zakończenia finansowego realizacji Projektu - 05.08.2011 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego - Instytucja Zarządzająca RPOWP
www.rpowp.wrotapodlasia.pl


Szpital w Sokółce dzięki doskonale wykwalifikowanej kadrze i wielokrotnie nagradzanym oddziałom jest w stanie zaoferować najlepszą opiekę medyczną.
W poszczególnych działach naszej strony uzyskają państwo wszelke niezbędne informacje o zakresie naszej działalności, oddziałach szpitalnych, personelu itd.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług

Pewna część działów nadal jeszcze nie jest ukończona, jednak w już w chwili obecnej znajdą tu państwo wiekszość informacji o naszej placówce i oddziałach.
Strona jest systematycznie uzupełniana, wszelke sugestie i uwagi proszę kierować na adres email admin@szpitalsokolka.pl

wszystkie prawa zastrzeżone © Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce